BURSA HABER
Giriş Tarihi : 02-09-2022 14:23   Güncelleme : 04-09-2022 14:27

YILDIRIM’A HİZMET YAĞIYOR

YILDIRIM’A HİZMET YAĞIYOR

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ahmet Zenbilci ile birlikte ilçeye kazandırılan ve yapımı devam eden fiziki projeleri yerinde inceledi.

 

İmardan kentsel dönüşüme, sosyal alanlardan kültür merkezlerine, spor tesislerinden modern pazar alanlarına kadar önemli hizmetleri bir bir ilçeye kazandıran Yıldırım Belediyesi, 3 yılda ilçenin çehresini değiştirecek birçok projeyi gerçekleştirirken yeni yatırımların da startını verdi. Göreve geldikleri 2019 yılından bu yana Yıldırım’da insana dokunan birçok hizmeti hayata geçiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ahmet Zenbilci ile birlikte ilçeye kazandırılan fiziki projeleri yerinde inceledi. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Pandemi sürecine rağmen, geride bıraktığımız 3 yıllık süre zarfında, belirlediğimiz rutin belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra Yıldırım’a ve Bursa’mıza şehrin marka değerini artıracak yatırımlar kazandırdık. Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi, Balaban Mesire Alanı, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi, Vakıf Kent Bera Parkı, Yıldırım Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi, Ulus Kadın Spor Merkezi, Millet Mahallesi Kapalı Pazar Alanı ve Millet Mahallesi Kadın Spor Merkezi’ni ve birçok meydan ve mahalle parkını hizmete açarken, Mimar Sinan Kütüphanesi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Molla Yegân Çocuk Aktivite Merkezi, Karapınar Gençlik Merkezi, Karaağaç Sosyal Yaşam Merkezi, Dr. Sadık Ahmet Gençlik ve Spor Merkezi ve Sıracevizler Sosyal Yaşam Merkezi, Mimar Sinan Spor Kompleksi’nde ve mahallelerimizde çalışmalar devam ediyor. Bu mekânları da hizmet süremiz içerisinde ilçemize kazandırarak vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız” dedi.

 

YEŞİLE DEV YATIRIM

Yıldırım Belediyesi, ilçenin çehresini değiştirecek çalışmalar kapsamında; 3 yıl içinde 18 adet parkı Yıldırım’a kazandırırken, 32 parkı da yeniledi. Kente nefes aldıracak projeler kapsamında Büyükşehir Belediyesi eliyle Vakıf Bera Kent Parkı’nı ilçeye kazandıran Yıldırım Belediyesi, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın da katıldığı törenle Balaban Mesire Alanı’nı hizmete açtı. 48 bin metrekarelik bir alanda hizmet veren Balaban Mesire Alanı’nın bünyesinde; piknik alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, kır kahvesi ve kır lokantası bulunuyor.