GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-07-2022 22:40   Güncelleme : 24-07-2022 22:40

Türk Diyanet Vakıf- Sen Bursa'dan Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı

Türk Diyanet Vakıf- Sen Bursa'dan Gazeteciler ve  Basın Bayramı mesajı

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili yaptığı basın açıklamasında; Gemiye yön veren, kamuoyunun kaptanları çalışan gazetecilerimiz her şart altında bizlerin sesi ve nefesi olmaya aralıksız devam ediyorlar.

Toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmez bir öğesidir gazetecilik. Günümüzde milli birliğin sağlanmasında, hak ve özgürlüklerin korunmasında basının önemli bir rolü vardır. Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla da demokrasinin temel unsurlarından biridir.

Gazeteci; kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile Ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.

Talep ve tekliflerimizin halkımıza ulaşmasında ve sendikal başarılarda basın çalışanlarımızın çok önemli rolü bulunmaktadır.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, ebediyete irtihal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.