GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-01-2024 18:15   Güncelleme : 24-01-2024 23:35

SMA Hastası Eyüp Ensar desteklerinizi bekliyor

İstanbul'da yaşayan anne Emine Öztürk'ün 24 aylık oğlu Eyüp Ensar Öztürk, SMA Tip 2 hastalığıyla mücadele ediyor. Ocak 2023 tarihinde teşhis konulan Eyüp Ensar'ın tedavisi için gerekli gen terapisinin yurt dışında yapılması ve maliyetinin yüksek olması nedeniyle maddi sıkıntı yaşayan Erzurumlu aile, valilik onayıyla yardım kampanyası başlattı.

SMA Hastası Eyüp Ensar desteklerinizi bekliyor

Erzurum Narmanlı olaran Emine-Selçuk Öztürk çifti, 24 aylık oğulları Eyüp Ensar'ın SMA Tip 2 hastalığı ile mücadele ettiğini açıkladı.

Ocak 2023'te konulan teşhis sonrasında yurt dışında yapılması gereken gen terapisi için maddi sıkıntı içinde olduklarını belirten aile, valilik onayıyla yardım kampanyası başlattı. Çocuklarını kaybetmek istemeyen aile, tedavi masraflarını karşılayamıyor ve bu nedenle destek bekliyor. Ailenin yaşadığı zorlu süreçte, valilik izniyle başlatılan kampanyaya herkesi duyarlı olmaya çağırıyorlar. Emine-Selçuk Öztürk çifti, oğullarının yaşaması için yardım beklerken, devlet büyüklerinden de destek talep ediyorlar.

Emine-Selçuk çifti, Anne baba olmak her koşulda çok zormuş en derinden yaşadığımız andayız oğlumuz acı çekerken tek yapabildiğimiz dua edip birbirimize sarılmak. Eğer ilacını alamazsa daima hayatı zorlaşacak daha fazla yük binecek omuzuna daha fazla kayıplar yaşayacak vücudunda. Eğer ilacı alırsa ilerde hatırlamayacak bu yaşadıklarını ama oğlumuza destek olan insanları asla unutturmayacağız. Oğlumuzu yaşatmak için herkesten destek bekliyoruz. Allah rızası için yavrumuzun yaşaması için bize yardımcı olun. Devlet büyüklerimizin de bize sahip çıkmasını istiyoruz” diyerek yardım çağrısında bulundu.

 

6a1083f2-b739-41e8-8287-b89982b1e3db

 

Bunlar da ilginizi çekebilir