BURSA HABER
Giriş Tarihi : 23-08-2021 15:25   Güncelleme : 23-08-2021 15:25

OSMEK Festivali Göz Doldurdu

Osmangazi Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan Osmangazi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK), 15 farklı branşta atölye çalışmalarının yapıldığı renkli bir festival düzenledi. Ayrıca program kapsamında profesyonel makyaj uzmanı Livza Uyar, makyaj yapma tekniklerini uygulamalı anlatan sunum gerçekleştirdi.

OSMEK Festivali Göz Doldurdu

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen ve kurslarda ortaya çıkan ürünlerin tanıtıldığı festivale; Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak Çağatay Muti, AK Parti Osmangazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilşad Kafadar, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse ve çok sayıda vatandaş katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı programda; takı tasarım, ahşap boyama, ahşap yakma, çini, amigurumi, el sanatları, filografi, rölyef, tokat tahta baskı, deri işlemeciliği, su kabağı, iğne oyası, giyim teknolojileri, ev mefruşatı ile resim branşları tanıtıldı. 

Festivalin açılış konuşmasını yapan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, “Bizler, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal hayatın her alanında vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Hayata geçirdiğimiz OSMEK ile binlerce insana iş imkanı sağlıyoruz. Vatandaşlarımız fotoğrafçılıktan ebru sanatına, yabancı dilden giyime kadar tüm kurslarımızdan istifade ediyor. Geçtiğimiz yıl 4 binden fazla mezun verdik. Bu sayımız her geçen yıl artıyor. Hiç kimse vaktini boş geçirmesin. Özellikle ev hanımlarımızı kurslarımıza davet ediyorum” dedi. 

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse ise 7’den 70’e tüm vatandaşların yanında olduklarını belirterek, “OSMEK faaliyetleri aracılığıyla son 1 yılda 255 kurs merkezi açıp, 4 bin 127 vatandaşımıza eğitim verdik. Kurslarımız, hem yeni mesleklerin öğrenilmesi hem de sektördeki kalifiyeli eleman açığının giderilmesi adına büyük önem taşıyor. Tüm vatandaşlarımızı kurs merkezlerimize bekliyorum” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Hüdavendigar Sosyal Gelişim Merkezi ile Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi’nde eğitim gören bağlama, ney ve kemençe kursiyerleri vatandaşlara eşsiz müzik ziyafeti sundu. Bunun yanı sıra profesyonel makyaj uzmanı Livza Uyar, ‘İçten Dışa Güzellik Sohbetleri’ adlı söyleşi gerçekleştirdi. 2021 makyaj trendleri, nefes terapileri ve güzel yaşam formüllerinin konuşulduğu sohbet sonunda Uyar, katılımcıların sorularına yanıt verdi.