BURSA HABER
Giriş Tarihi : 03-05-2023 18:09

Osmangazi’ye yeni aile rehberlik merkezi

Osmangazi Belediyesi’nin sağlıklı bireylerle güvenli bir gelecek inşa etme hedefiyle inşa ettiği Alemdar Aile Rehberlik Merkezi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın katılımıyla hizmete açıldı..

Osmangazi’ye yeni aile rehberlik merkezi

Osmangazi Belediyesi’nin sağlıklı bireylerle güvenli bir gelecek inşa etme hedefiyle inşa ettiği Alemdar Aile Rehberlik Merkezi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın katılımıyla hizmete açıldı.


Toplumun temel taşı olan aile kurumunu yaşatmak, geleceğe güvenle bakan nesiller yetiştirmek için Osmangazi Belediyesi’nin daha önce Emek’te hayata geçirdiği aile rehberlik merkezinin bir yenisi Alemdar Mahallesi’nde hizmete girdi. Uzman psikolog ve aile danışmanlarının görev yapacağı Alemdar Aile Rehberlik Merkezi, 7 adet oda ve 2 adet WC alanlarından oluşmaktadır. 7 adet oda içerisinde çocuk oyun alanı, uzman odası, 10 yaş üstü çocuk odası, sosyal destek odası, ebeveyn odası ve teslim odası bulunuyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Bayrak, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.


 


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala da konuşmasının başında Osmangazi’nin her köşesinde farklı hizmetleri bulunmasından dolayı Başkan Dündar’a teşekkür ederek, “Mustafa Dündar Başkanımız, her mahallemizde vatandaşlarımızın taleplerine amasız, fakatsız cevap verip, çözmek için çaba sarf ediyor. Vatandaşlarımız adına kendisine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.


Ala: “Aile olmazsa millet olmaz”
Alemdar Aile Rehberlik Merkezi’nin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Ala, “Aile rehberlik merkezinin önemli bir hizmet olduğunu çok iyi biliyoruz. Biz, 10 yıl önce Aile Bakanlığı’nı kuran bir iktidarız. Bizim için aile her zaman ana başlıklardan biri olmuştur. Çünkü biz biliyoruz ki, aile bir toplumun, bir milletin temelidir. Aile olmazsa millet olmaz. Aile kurumunu önemsizleştirmeye çalışan bazı söylemler duyuyoruz. Bunlar milletimizin elinin tersiyle ittiği şeylerdir. Bir milletin binlerce yıllık geleneğini, bir moda düşünce uğruna berhava edemeyiz, ettirmeyiz. Biz aileyi, sokakta düzde bulmadık, orada kaybettirmeyiz. Aile bizim için en kutsal değerlerden biridir. Aile kurumuna hizmet verecek bu önemli merkezin de şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Alemdar Mahallesi Muhtarı Abdullah Akay da, mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Dündar’a teşekkür etti. Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Ala ve beraberindeki protokol, Aile Rehberlik Merkezi’ni gezerek görevlilerden bilgi aldı.