BURSA HABER
Giriş Tarihi : 06-12-2022 22:05   Güncelleme : 06-12-2022 22:05

Osmangazi'de köy yaşam merkezleri umut oluyor

Ülkemiz genelinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Köy Yaşam Merkezleri kapsamında Bursa Osmangazi'de 10 tane Köy Yaşam Merkezi açıldı.

Osmangazi'de köy yaşam merkezleri umut oluyor

Ülkemiz genelinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Köy Yaşam Merkezleri kapsamında Bursa Osmangazi'de 10 tane Köy Yaşam Merkezi açıldı. Doğancı, Yiğitali, Seçköy, Selçukgazi, Dürdane, Karabalçık, Gündoğdu, Alaşar, Nilüferköy Güneybudaklar köylerinde açılan Köy Yaşam Merkez'lerinde açılan 10'larca kursla 100'lerce vatandaşımız kültürden sanata, tarımdan hayvancılığa, okul öncesinden el sanatlarına, kişisel gelişimden aile eğitimine, adabı muaşeret kursundan yabancı dil eğitimine, diksiyondan iletişime pek çok alanda kurs faaliyetleriyle vatandaşlarımıza umut kapısı olmaya başladı.

 Nilüferköy Köy Yaşam Merkezi'ni ziyaret eden Osmangazi İlçe Kaymakamı Ali PARTAL ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER, merkezde gerçekleştirilen faaliyetlere katılan kursiyerlerle bir araya geldi. Ziyarete kursiyerleri dinleyen İlçe Kaymakamı Ali PARTAL, Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi faaliyetleri kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin İlçe Müdürü Gürhan ÇOKGEZER'den bilgi aldı. 

Köy Yaşam Merkezlerinin Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirildiğini belirten İlçe Millî Eğitim Müdürü Gürhan ÇOKGEZER: "İlçemizde Halk Eğitimi Merkezimizin öncülüğünde her yaştan vatandaşlarımıza bu merkezlerde beceri kazandırma, kişisel gelişim, sanatsal, kültürel, iş ve mesleki eğitim kursları, hijyen, yöresel gıdalar yapımı kurslarının yanı sıra, okuma yazma kursları da düzenlenmektedir.

 İlerleyen süreçte ihtiyaca binaen bu merkezlerin sayısı artırılacaktır. Buradan vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Ülkemizin gelişimine katkıda bulunmak için bu merkezler öncelikle sizlere hizmet için açıldı. Hep birlikte bu merkezlere sahip çakalım." açıklanasında bulundu. Osmangazi'de hizmete giren 10 Köy Yaşam Merkezi'nde son 2 ayda, 30' a yakın kurs açılarak 400’den fazla vatandaşımız hizmet almaktadır.