BURSA HABER
Giriş Tarihi : 17-05-2023 13:23

OBAM üyeleri unutulmaz anlara imza attı

Osmangazi Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Farkındalık Haftası çerçevesinde Osmangazi Engelli Bakım Merkezi (OBAM) üyeleriyle bir araya geldi..

OBAM üyeleri unutulmaz anlara imza attı

Osmangazi Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Farkındalık Haftası çerçevesinde Osmangazi Engelli Bakım Merkezi (OBAM) üyeleriyle bir araya geldi.
Bursa’da yüzlerce engelli, yaşlı ve alzheimer hastasının hayatına değer katan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (BAREM),10-16 Mayıs Engelliler Farkındalık Haftası’nda OBAM üyeleriyle engelsiz buluşma programlarına ev sahipliği yaptı. İlk olarak el emeği göz nuru hayata geçirdikleri resim, seramik ve el işlerinden oluşan ‘Aynı Bahçenin Farklı Çiçekleriyiz’ sergisi ile göz kamaştıran üyeler, daha sonra Yıldız Spor Kulübü’nün başarılı gençleriyle bir araya gelerek kas sistemlerini geliştirecek spor aktiviteleriyle unutulmaz anlar yaşadı.
Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen 10-16 Mayıs Engelliler Farkındalık Haftası’nın kapanış programına ise Osmangazi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Sevcan Yaman’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Şiir, tiyatro, dans ve müzik alanlarındaki yeteneklerini ortaya koyan üyeler, renkli görüntülere sahne olan etkinlikten mutlu bir şekilde ayrıldı.