GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-01-2024 11:31   Güncelleme : 26-01-2024 11:32

LÖSEV’DEN ULUDAĞ’DA FARKINDALIK ÇALIŞMASI

Lösemi ve kanser ile mücadelede her aşamada çocukların ve yetişkin kanser hastalarının yanında olan LÖSEV, Uludağ’a ziyaret gerçekleştirdi. Kamuoyu bilinçlendirme çalışması ile çocukların mücadelesine dikkat çekildi.

LÖSEV’DEN ULUDAĞ’DA FARKINDALIK ÇALIŞMASI

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Türkiye genelinde 80 bini aşkın kayıtlı hasta ve ailelerine, tamamen ücretsiz tedavi ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra maddi-manevi desteklerini iletiyor. 6 milyondan fazla gönüllüsü ile lösemi ve kanser hastalarına umut oluyor. Şehir merkezlerine uzak ilçelerde de çalışmalar yapan LÖSEV, farkındalık çalışmalarına devam ediyor.

 

Gönüllüler Uludağ’da Buluştu

LÖSEV Bursa gönüllüleri, vakfa kayıtlı hastaları ve iyileşmiş gençleri ile birlikte Uludağ’ da “Sevgi, iyilik, umut dolu mücadele” sloganıyla kamuoyunu bilinçlendirmek ve farkındalık çalışması gerçekleştirdi. Düzenlenen etkinlikte vakıf gönüllüleri ve iyileşmiş gençler kamuoyunu vakfın çalışmaları hakkında bilgilendirdi ve 25 yıllık mücadelenin önemi vurgulandı. Uludağ'da düzenledikleri etkinliklerle, LÖSEV gönüllüleri sadece farkındalık yaratmakla kalmayıp aynı zamanda toplumu bir araya getirerek lösemiyle mücadelede dayanışma kültürünü güçlendirmeyi hedefliyor.