GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-09-2022 16:41   Güncelleme : 28-09-2022 16:41

Etlik Şehir Hastanesi hizmete açıldı

Türkiye'nin en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan Etlik Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle hizmete açıldı.

Etlik Şehir Hastanesi hizmete açıldı

Türkiye'nin 20'nci, Ankara'nın 2'nci şehir hastanesi olan ve 1 milyon metrekarenin üzerinde arazisiyle Türkiye'nin en büyük alana sahip hastanesi sayılan Etlik Şehir Hastanesi'nin açılış töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Beşeri sermayemizle teknolojik imkanları en üst seviyede birleştirerek her şehir hastanemizi ulusal ve uluslararası düzeyde birer marka haline getireceğiz." dedi.

8 ayrı hastaneden oluşuyor

Toplam alanı 1milyon 22 bin 725 metrekare, toplam kapalı alanı 1 milyon 145 bin 129 metrekare, toplam yatak kapasitesi 4 bin 50 olan ve 8 hastaneden oluşan Etlik Şehir Hastanesi'nde, bin poliklinik, 125 ameliyathane, 691 yoğun bakım yatağı 3 bin 359 servis yatağı yer alıyor.

Hastanede günde ortalama 750 ameliyat ve 40 bin muayene yapılabilecek.

Hastanede, Türkiye'nin en büyük kronik yara bakım merkezi, Ankara'nın en kapsamlı klinik araştırma merkezi, ilk ve tek hibrit ameliyathanesi, en büyük hiperbarik oksijen tedavisi merkezi ve en büyük uyku bozukluğu tanı ve tedavi merkezi olacak. Ayrıca kamu hastanelerindeki tek otizm merkezine sahip hastanede, Cyberknife teknolojisi de bulunacak.

Sağlık kompleksi şeklinde planlanan hastanede, medikal otel, bir üniversite ve helikopter pisti ile ticari bölgeler de bulunacak.