TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 17-11-2023 14:34

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2023 başvuruları başladı

Deloitte’un uzun yıllardır sürdürdüğü Deloitte Teknoloji Fast 50 programı için başvurular başladı. Meta ve Trendyol iş birliği ile bu yıl Türkiye’de 18’incisi düzenlenecek olan programa başvurular 8 Aralık tarihine kadar devam edecek..

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2023 başvuruları başladı

Deloitte’un uzun yıllardır sürdürdüğü Deloitte Teknoloji Fast 50 programı için başvurular başladı. Meta ve Trendyol iş birliği ile bu yıl Türkiye’de 18’incisi düzenlenecek olan programa başvurular 8 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye programı, bu yıl da Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini bir araya getirmeye hazırlanıyor. Şirketin 1995 yılından bu yana dünya çapında yürüttüğü Deloitte Teknoloji Fast 50 programının Türkiye ayağı için başvurular başladı. Meta ve Trendyol iş birliği ile bu yıl 18’incisi düzenlenecek olan Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı, teknoloji dünyasının en hızlı büyüyen şirketlerini belirlemeye devam ediyor.
Teknoloji şirketlerine markalarını uluslararası platforma taşıma fırsatı sunan program için son başvuru tarihi 8 Aralık olarak belirlendi.

3 özel ödül verilecek
Yapılan açıklamaya göre programda bu yıl, gelirleri 50 milyon euro ve üzerinde olan teknoloji şirketlerine ‘Big Stars Ödülü’ verilirken, program ortaklarından Trendyol’un katkılarıyla şirketlerin toplumda oluşturduğu pozitif etkinin çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim çerçevesinden değerlendirildiği ‘Trendyol Pozitif Etki Ödülü‘ ve programın diğer ortağı Meta’nın katkılarıyla teknoloji ekosisteminde fark oluşturan kadın girişimcilere dikkat çeken ’Meta Teknolojide Kadın Ödülü‘ sahiplerini bulacak.

Programda listeye giren firmalar; yerel, bölgesel ve uluslararası bilinirliklerini artırırken, sektördeki iletişim ağlarını kuvvetlendiriyor, şirket imajlarını güçlendiriyor, gelecek dönemler için yatırımcıların dikkatini çekiyorlar.

Programa kimler başvurabilir?
En az 3 yıldır faaliyet gösteren,
Kendine özgü teknolojileri ile bir tüketici problemini çözerek, kendi geliştirdiği teknolojisini şirketinin gelirlerinde anlamlı bir büyüklüğe ulaştırarak, teknoloji odaklı ürünler veya hizmetler imal ederek girişimciliği yücelten,
Türkiye menşeli ve genel merkezi Türkiye’de bulunan,
Faaliyet geliri son 3 yıl içinde ilk yıl (2020) en az 30 bin euro (241 bin 641 TL), son yıl (2022) ise en az 500 bin euro (8 milyon 704 bin 400 TL) olan şirketler.