BURSA HABER
Giriş Tarihi : 14-11-2023 15:06

Çocuklar çömlek atölyesinde hünerlerini sergileyecek

İnegöl Belediyesi, ara tatil döneminde Kent Müzesinde 5 yaş ve üzeri çocuklara yönelik “Çocuk Çömlek Atölyesi” etkinliği gerçekleştirecek..

Çocuklar çömlek atölyesinde hünerlerini sergileyecek

İnegöl Belediyesi, ara tatil döneminde Kent Müzesinde 5 yaş ve üzeri çocuklara yönelik “Çocuk Çömlek Atölyesi” etkinliği gerçekleştirecek.
Her yaştan bireye hizmet düsturuyla hareket eden İnegöl Belediyesi, ara tatil döneminde çocuklar için özel bir etkinlik hazırladı. Çocukların tatil sürecini daha verimli geçirmeleri ve keyifli hale getirmek adına Perşembe günü “Çocuk Çömlek Atölyesi” gerçekleştirilecek.
Kültür Bakanlığı çömlek ustası salim yaşar nezaretinde yapılacak
5 yaş ve üzeri çocuklara yönelik yapılacak etkinlik, 16 Kasım Perşembe günü 2 ayrı seans olarak yapılacak. İlk seans 10.00’da başlayıp 12.00’da sona erecek. İkinci seans ise 13.00’da başlayıp 16.00’da son bulacak. Çocuklara yönelik yapılacak etkinlik, Kültür Bakanlığı Çömlek Ustası Salim Yaşar nezaretinde gerçekleştirilecek.
Belediye Başkanı Alper Taban, yapılacak etkinliğe tüm öğrencileri davet etti. katılmak için kayıt yaptırma şartı bulunmayan Çocuk Çömlek Atölyesinde, çocuklara kendi yaptıkları çömlekler de hediye edilecek.