GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 12:16   Güncelleme : 22-04-2022 12:16

Bakan Soylu: Bursa ve İstanbul'daki saldırıların faillerini tespit ettik

Bakan Soylu, "Bursa ve İstanbul'daki saldırıların faillerini tespit ettik. Eylemleri PKK'ya taşeronluk yapan MLKP ve DKP-BÖG terör örgütleri gerçekleştirdi" açıklamasını yaptı.

Bakan Soylu: Bursa ve İstanbul'daki saldırıların faillerini tespit ettik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa ve İstanbul'da düzenlenen bombalı saldırılarla ilgili bilgi verdi.

Saldırıların faillerinin tespit edildiğini söyleyen Bakan Soylu, "Eylemleri PKK'ya taşeronluk yapan MLKP ve DKP-BÖG terör örgütleri gerçekleştirdi" açıklamasını yaptı.

Soylu'nun açıklamaları şu şekilde:

İstanbul'daki bomba boru tipli pil düzeneğiyle çalışan bomba Bursa'daki el yapımı uzaktan kumandalı patlayıcı. Bursa'daki İstanbul'daki olayın faillerini tespit ettik.

Bursa’daki hücreyi yaklaşık sekiz aydır arıyoruz akşam saat 20:05 civarlarında koymuş bir çadırın içerisine ve araç geçerken de uzaktan kumandayla uzaktan bir yerden patlatmış. Görüntü de var, hepsi var... Bütün bilgilerimiz var

Eylemleri PKK'ya taşeronluk yapan MLKP ve DKP-BÖG terör örgütleri gerçekleştirdi.

Suriyeli sığınmacılar

Bakan Soylu, Suriyeli sığınmacılarla ilgili de soruları yanıtladı.

"2019 seçimlerinde gündemde sanki Türkiye bu konuda sığınmacıları kendisi üretmiş, bu ülkede bir iç savaş var ve bundan ortaya çıkmış gibi seçim konusu ortaya atıldı.

Etrafımızdaki coğrafyanın karşı karşıya kaldığı bu zor durumdan Türkiye'nin etkilenmesini de kendilerine ait bir fırsat olarak niteleyerek bunu bir siyaset malzemesi haline getiriyorlar. 3 milyon 768 bin Suriyeli var Türkiye'de.

Önlem almasaydık Türkiye'deki düzensiz göçmen sayısı 10 milyonu bulurdu. Yaklaşık 500 bin kişi gönüllü olarak geri döndü.

Yurt içindeki tüm kaçak göçmenleri yakalıyoruz.

TRT HABER