EKONOMİ
Giriş Tarihi : 31-05-2021 13:04

Bakan Elvan: Yüzde 7'lik büyüme, dengeli ve sağlıklı büyümenin göstergesi

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, büyüme rakamlarına ilişkin, "İlk çeyrekteki yüzde 7'lik büyümenin yüzde 56'sı net dış talep ve yatırımlardan geldi. Bu, dengeli ve sağlıklı büyümenin göstergesi" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Elvan: Yüzde 7'lik büyüme, dengeli ve sağlıklı büyümenin göstergesi

 

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Twitter hesabından yılın birinci çeyreğine ilişkin büyüme verilerini değerlendirdi.

Türkiye ekonomisi, yılın ilk çeyreğinde yüzde 7 büyüdüTürkiye beklentileri aşan ilk çeyrek büyümesiyle OECD ülkeleri arasında zirvede yer aldıTicaret Bakanı Muş: İhracatımız, büyümenin lokomotifi olmaya devam ediyorTOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Yüzde 7 büyüme memnuniyet verici

İlk çeyrekteki yüzde 7'lik büyümenin yüzde 56'sının net dış talep ve yatırımlardan geldiğini vurgulayan Elvan, şunları kaydetti:

İlk çeyrekteki %7’lik büyümenin %56'sı net dış talep ve yatırımlardan geldi. Bu, dengeli ve sağlıklı büyümenin göstergesi.

İstihdam oluşturan, gelir dağılımını iyileştiren ve istikrara odaklanan politikaları kararlılıkla uygulayacağız.

Büyümenin finansman kalitesi önceliğimiz.

— Lütfi Elvan (@lutfielvan) May 31, 2021

"Bu, dengeli ve sağlıklı büyümenin göstergesi. İstihdam oluşturan, gelir dağılımını iyileştiren ve istikrara odaklanan politikaları kararlılıkla uygulayacağız. Büyümenin finansman kalitesi önceliğimiz."