GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 22:24

Adalet Bakanı Gül, Diyarbakır'da gençlerle buluştu

Adalet Bakanı Gül, gençlere ödev veren siyaset ve bürokrasi anlayışını kabul etmediğini belirterek, "Bilakis gençler nasıl bir Türkiye istiyor, gençler nasıl bir siyaset istiyor, asıl sizleri dinlemek lazım." dedi.

Adalet Bakanı Gül, Diyarbakır'da gençlerle buluştu

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Diyarbakır'da Bağlar Kapalı Spor Salonunda AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığınca düzenlenen "Mahalle Bizim Gençlik Bizim" programında gençlerle bir araya geldi.

Gül, burada yaptığı konuşmada, gençlerin heyecanını gözlerinde gördüğünü söyledi.

Diyarbakır'ın her zaman, kültürün, medeniyetin, siyasetin merkezi olduğunu dile getiren Gül, "Bu ülkede oyu Diyarbakırlı genç kardeşim verir ama ülkeyi vesayetçiler yönetirdi. Siz oy verin, vergi verin ama ülkeyi siz yönetmeyin diyen bir anlayış vardı. Kim yönetecek peki? Karanlık odalarda Türkiye üzerine senaryo kuranlar yönetecek. Vesayetçi, muhtıracı zihniyet yönetecek. Recep Tayyip Erdoğan AK Parti ile 'Türkiye'de, Türkiye'nin kararını Diyarbakırlı Ayşe verir, Mehmet verir, Hüseyin verir.' dedi. Siyasetin tabelası öylece kuruldu. Bir itirazın adıdır AK Parti. 'Yeter, benim geleceğime siz karar veremezsiniz. Siyaseti ben belirleyeceğim, ülkeyi ben yöneteceğim.' diyenlerin adresidir AK Parti." ifadelerini kullandı.